Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Koncert: Filip Wojciechowski Quartet - „View”

Koncert

13April Thursday
19:00
Klub Muzyczny
  • 70 zł - normalny | 55 zł - ulgowy

Filip Wojciechowski to jeden z niewielu pianistów, którzy w swojej karierze łączą jazz i muzykę klasyczną. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli.

Laureat wielu konkursów pianistycznych m.in. Claude Kahn Competition w Paryżu i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie Nokturnu F. Chopina na Europejskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt oraz laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań do XIII Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina. Filip Wojciechowski jest również finalistą IX European Jazz Competition in Leverkusen w Niemczech jak i konkursu jazzowego w Hoeilaart w Belgii.

Koncertował jako solista w Europie, Ameryce, Azji, w tak renomowanych salach jak Filharmonia Berlińska, Tokyo International Forum i Opera House w Monte Carlo. Pianista występował z wieloma znanymi muzykami jazzowymi m.in. z Krzesimirem Dębskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Robertem Majewskim, Davidem Friedmanem, Gary Guthmanem i Richardem Galliano.

W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania zrealizowane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych.

Bilety (70 zł - normalny | 55 zł - ulgowy) w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Skład:
Filip Wojciechowski – fortepian, kompozycje i aranżacja
Marcin Kajper – saksofon tenorowy i sopranowy
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

 

Ticket price

  • 70 zł - normalny | 55 zł - ulgowy

Hall

Klub Muzyczny