Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Galeria Saska

Celem wystaw w Galerii Saskiej jest stałe poszerzanie oferty kulturalnej miasta, w którym prace są prezentowane oraz angażowanie nowych kręgów mieszkańców do większego uczestnictwa w kulturze. Wysmakowana pod względem estetycznym i otwarta przestrzeń wystawiennicza stanowi wizytówkę nowoczesnego miasta, inwestora w kulturę a także atrakcyjnego celu podróży i wypoczynku turystów z Polski i z zagranicy oraz znacząco wpływa na wizerunek miasta, unaoczniając jego ukierunkowanie na kulturę i dialog. 

Galeria Saska funkcjonuje w przestrzeni Lublina od 2014 roku. W 2014 roku była nadzorowana przez Teatr Stary w Lublinie. Od 2015 roku organizatorem wystaw w Galerii Saskiej jest Centrum Spotkania kultur w Lublinie. Kuratorem oraz inicjatorem wszystkich wystaw jest profesor Leszek Mądzik, reżyser teatralny, scenograf, założyciel Sceny Plastycznej KUL. 

Galeria Saska została zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Lublin i pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka. 

Galeria Saska, wychodząc naprzeciw odbiorcy i realizując ideę stałego poszerzania oferty kulturalnej miasta Lublin zrealizowała cały szereg niezwykłych wystaw plenerowych. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z artystami, opiekunem artystycznym Galerii Saskiej- profesorem Leszkiem Mądzikiem w każdym sezonie prezentują co najmniej 3 artystów. Galeria została pozytywnie przyjęta zarówno przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Lublin.