Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Antonina Campi Opera Masterclass 

Kiedy 10 lutego 2017 roku w Centrum Spotkania Kultur końca dobiegał I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z wydarzeniem niezwykłym – zorganizowanym od podstaw, oryginalnym i prawdziwie międzynarodowym spotkaniem wspaniałych młodych artystów oraz uznanych jurorów, którzy wnieśli w kulturalne życie Lublina zupełnie nowy pierwiastek. Chcielibyśmy kontynuować tę – wierzymy – ważną artystyczną drogę i wytyczać ją tak, by odpowiadała zarówno estetycznym potrzebom mieszkańców, jak i sugestiom śpiewaków, którzy przeżyli w Lublinie wspaniały czas i opowiedzieli światu o pięknym mieście i urodzonej w nim Antoninie Campi z Miklaszewiczów.

Dziś możemy po raz kolejny zaprosić do Lublina młodych śpiewaków oraz wybitnych artystów, którzy przez tydzień będą przekazywać im swoją wiedzę i umiejętności.

Jednak Antonina Campi Opera Masterclass to nie hermetyczna sztuka dla sztuki czy samych uczestników, ale sztuka przede wszystkim otwarta na publiczność i ważna społecznie. Warsztatom dla śpiewaków będą bowiem towarzyszyły dostępnie powszechnie wykłady, lekcje dla uczniów uzdolnionych muzycznie i koncert galowy, który będzie wspaniałym preludium przed kolejną edycją Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, zaplanowaną na rok 2019.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie.