Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

2. Ogólnopolskie Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna” - Zgłoszenia

czw., 19/01/2023 - 13:48

„Lubelska Wiosna” jest konkursem malarskim o zasięgu ogólnopolskim, mającym na celu promowanie i wpieranie młodych artystów poruszających się w obszarze szeroko pojętego malarstwa, skierowanym dla osób do 35. roku życia – absolwentów kierunków artystycznych.

Pierwsza edycja konkursu „Lubelska Wiosna” okazała się być dużym sukcesem. Wpłynęło około 1000 prac od niemal 300 uczestników.

„Lubelska Wiosna” jest jedynym tego typu cyklicznym wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim po wschodniej stronie Wisły skierowanym do profesjonalistów w dziedzinie malarstwa. Jednocześnie w żaden sposób nieograniczającym twórców jeśli chodzi o temat, technikę i konwencję.

„Lubelska Wiosna” ma za zadanie upowszechnianie kultury w obszarze malarstwa współczesnego, przy jednoczesnym pobudzaniu aktywności twórczej młodych artystów. Efektem 2. Ogólnopolskiego Biennale „Lubelska Wiosna” będzie zrealizowana w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wystawa finałowa, wybranych przez jury prac. Planowane jest wydanie także katalogu wystawy.

Realizując projekt kładziemy nacisk na to, co najważniejsze czyli profesjonalizm i wysoki poziom artystyczny wyłonionych w konkursie prac. Nad wydarzeniem czuwać będzie wyspecjalizowane w dziedzinie malarstwa jury w składzie: Sławomir Toman – przewodniczący, Kinga Nowak, Zbigniew Rogalski, Marcin Zawicki oraz Mariusz Drzewiński.

Jury podczas posiedzenia wybierze Laureatów konkursu. Nagrodzone prace będą wybierane spośród zakwalifikowanych do prezentacji na Wystawie. Werdykt Jury ogłoszone zostaną w dniu otwarcia wystawy. Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł:

•    Grand Prix - Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 30 tys. zł,
•    Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego: 25 tys. zł,
•    Nagroda Prezydenta Miasta Lublin, Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023: 25 tys. zł,
•    Nagroda Dyrektora CSK: 20 tys. zł.

2. Ogólnopolskie Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna”:
•    Wysyłanie kart zgłoszeniowych do 3 marca 2023 r.
•    Publikacja listy zakwalifikowanych prac do wystawy pokonkursowej do 13 marca 2023 r.
•    Wysyłka prac zakwalifikowanych do wystawy do 22 marca 2023 r.
•    Wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników 31 marca 2023 r. godz. 18:00

Organizatorzy wydarzenia: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Obowiązuje opłata wpisowa w wysokości 100 zł - link tutaj

Karta zgłoszeń

Zarządzenie

Regulamin + zarządzenie

ddd

 

Przejdź do wydarzenia