Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Wirtualna rzeczywistość | Scena obrotowa Teatru w Budowie

Wystawa

23 Marca Czwartek
11:00
Aleja Kultur
  • Wstęp wolny

Przygotowana do wystawy stałej „W Stronę Spotkania Kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur, wystawa poświęcona historii budowy” aplikacja na gogle VR, pozwoli przenieść się w wirtualny świat nieistniejącego Teatru Dramatycznego.

Za pomocą aplikacji na gogle VR przeniesiemy się w wirtualną rzeczywistość historycznej przestrzeni CSK – sceny obrotowej Teatru w Budowie, która została zrekonstruowana dzięki zdjęciom archiwalnym. Po wirtualnym świecie oprowadzi narrator, któremu głosu udzieliła sztuczna inteligencja.

Będąc w przestrzeni Teatru Dramatycznego, można nie tylko osobiście doświadczać otoczenia urbanistycznego wokół siebie, ale również zajrzeć w głąb niższych kondygnacji.

W przestrzeni dawnego Teatru Dramatycznego, będzie można również, zapoznać się z historią obejmującą blisko pięć dekad budowy obiektu, zagłębiając się w film, stanowiący kolejny element doświadczenia VR.

Aplikacja na gogle VR została przygotowana z projektu pt. „Norwegia i Polska – odnajdywanie w czasie i przestrzeni. Interdyscyplinarne przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (z Partnerami), w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach programu „Kultura” Działanie 2.

Wstęp wolny - Aleja Kultur +3

Dostępne w: czwartki i piątki od 11:00 do 20:00 na poziomie +3 na wystawie stałej „W stronę spotkania kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur, wystawa poświęcona historii budowy”

Cena biletów

  • Wstęp wolny

Miejsce

Aleja Kultur

Aleja Kultur to główna arteria CSK