Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Znamy laureatów 17. Festiwalu Teatrów Niewielkich

wt., 28/02/2023 - 08:00

Za nami 17. Festiwal Teatrów Niewielkich, który odbywał się w Centrum Spotkania Kultur w dniach 25-27.02.2023 r.

Podczas wydarzenia zostało zaprezentowanych 10 spektakli konkursowych z całej Polski i dwa monodramy mistrzowskie, na które przybyło łącznie ponad 900 widzów. Uczestnicy mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych z Paulą Czarnecką, a także mogli uczestniczyć w omówieniach z Radą Konsultantów.

Trzy dni pełne teatralnych doznań zakończyło ogłoszenie protokołu Rady Konsultantów, który w pełnej wersji zamieszczamy na stronie internetowej CSK (TUTAJ).

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim wykonawcom, reżyserom i instruktorom, a także składamy wielkie gratulacje laureatom tegorocznego Festiwalu. Zapraszamy za rok na kolejną edycję FTN!

Rada Konsultantów postanowiła przyznać nagrody pieniężne oraz wyróżnienia ufundowane przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie:

GRAND PRIX w wysokości 3000 zł

Danielowi Salmanowi – aktorowi Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za spektakl „Sonata Kreutzerowska” w reżyserii Łukasza Lewandowskiego.

 

NAGRODĘ w wysokości 2000 zł

Aldonie Karskiej – za jasną formę teatralną stawianych pytań o sens bytu człowieka w spektaklu „Gra” w reżyserii Katarzyny Boroń,

Pawłowi Zieglerowi – za uniwersalną epicką opowieść o ludzkich dramatach wynikających z konsekwencji dzielenia społeczeństwa w spektaklu „Kaczmarek” w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojecieszonek.

 

NAGRODĘ w wysokości 1500 zł

Martynie Sabak – za dojrzałość artystyczną i sceniczną osobowość zaprezentowaną w spektaklu „Być jak Adele” w reżyserii Mariusza Lacha,

Michałowi Studzińskiemu – za specyficzny rodzaj ekspresji teatralnej urealniającej bohaterów Dostojewskiego w spektaklu „Iwan Karamazow zwraca bilet” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

 

WYRÓŻNIENIE w wysokości 500 zł

Wiktorii Skowron – za spektakl „Odbicie” w reżyserii Dominiki Migoń-Madury

Alicji Wojnarowskiej – za spektakl „Oddech” w reżyserii Dominiki Migoń-Madury

Pawła Kotkowskiego – za spektakl „Tylko spokojnie” w reżyserii Pawła Sroki

Fot.: CSK/Dee Fotografka

Przejdź do wydarzenia