Szkolenie ma aspekt praktyczny. Zostaną omówione główne programy, do których można aplikować, zarówno na szczeblu rządowym (Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury i in.), jak i samorządowym (w tym konkursy ofert ogłaszane przez Województwo Lubelskie i Miasto Lublin).
Przedstawione zostaną również programy międzynarodowe, w ramach których można aplikować o granty na działania kulturalne i edukacyjne, w tym środki Unii Europejskiej (w tym KPO, mikrogranty w Programie Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027, Fundusz Wyszehradzki), jak również udzielające wsparcia podmioty spoza sektora publicznego (w tym fundacje spółek Skarbu Państwa: Polska Fundacja Narodowa, Fundacja Orlen itp.)
Oprócz źródeł finansowania zostaną zaprezentowane i omówione systemy składania wniosków w najbardziej popularnych programach („witkac”, systemy NCKu i MKiDN).
Prowadzący: Wojciech Wnuk – dr nauk prawnych, specjalista w dziedzinie zamówień publicznych, specjalista w zakresie przygotowania i realizacji projektów infrastrukturalnych oraz projektów kulturalnych dla jednostek publicznych w tym instytucji kultury.
Przygotował i zrealizował projekty dla Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz wielu organizacji pozarządowych m. in. Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Krok za Krokiem’’ w Zamościu, Stowarzyszenie św. Anny w Kazimierzu Dolnym.
Posiada doświadczenie w przygotowaniu wniosków i dokumentacji oraz realizacji projektów z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, projektów UE, projektów Europejskiego Obszaru Gospodarczego czy podmiotów ze sfery prywatnej (dotacje dla jednostek samorządowych i instytucji zagranicznych od Fundacji Orlen).
Cykl warsztatów dla animatorów kultury z terenu województwa lubelskiego realizowany jest w ramach lubelskiej edycji 2024 programu „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”, którego operatorem wojewódzkim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”.
Zapisy: warsztaty@csklublin.pl
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Online/bezpłatne