Poznamy dobre praktyki oraz największe wyzwania związane z animacją młodzieży wykluczonej kulturalnie w środowiskach miejskich oraz małych społecznościach lokalnych. Porozmawiamy o tym, jak wspierać innych, a jednocześnie mądrze stawiać granicę i dbać o siebie.
Prowadzący: Natalia Dyjach – pedagożka, animatorka kultury, streetworkerka. Pracuje na Starych Bronowicach w Lublinie ze społecznością zagrożoną wykluczeniem.
Jej działania polegają na podnoszeniu kompetencji społecznych, wyrównywaniu szans dostępu do kultury oraz udzielaniu wsparcia pedagogicznego dzieciom, młodzieży i ich rodzicom.
Prowadziła projekty społeczne w ramach programu Dzielnice Kultury. Od 2019 roku współpracowała z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Lublinie. W 2023 i 2024 roku koordynowała pracę wolontariuszy w Warsztatach Kultury w Lublinie podczas letnich festiwali.
Od 2021 roku jest pedagożką w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. W 2023 roku została laureatką lubelskich wyróżnień kulturalnych „Żurawie” w kategorii Animacja Kultury.
Cykl warsztatów dla animatorów kultury z terenu województwa lubelskiego realizowany jest w ramach lubelskiej edycji 2024 programu „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”, którego operatorem wojewódzkim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”.
Zapisy: warsztaty@csklublin.pl
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń | bezpłatne
Klub Muzyczny CSK