CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

Edukacja Kulturowa

EDUKACJA KULTUROWA I WSPARCIE LOKALNYCH DZIAŁAŃ W REGIONIE LUBELSKIM

EDUKACJA KULTUROWA I WSPARCIE LOKALNYCH DZIAŁAŃ W REGIONIE LUBELSKIM

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie od początku swego istnienia prowadzi w ramach swojej statutowej misji działania na rzecz rozwoju lokalnych inicjatyw kulturalnych, a także związanych z szeroko pojętą edukacją kulturową na obszarze Województwa Lubelskiego.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2023-2025 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum kultury . Wcześniej pełniło taką rolę w poprzednich edycjach programu – tj. w programach Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Działania w sferze edukacji kulturowej prowadzone były także w ramach projektu „Lubelska Bardzo Młoda Kultura 2022” realizowanego w ramach programu NCK „Kultura – Interwencje”.

Współpracujemy z lokalnymi partnerstwami w Regionie Lubelskim, rozbudowując regionalną sieć współpracy, złożoną z lokalnych i regionalnych instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz animatorów.

W jej ramach wspieramy lokalne inicjatywy w sferze edukacji kulturowej. W bieżącej edycji programu skupiamy się na działaniach na rzecz podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze.

Ogółem w ramach podejmowanych w dotychczas działań zrealizowano 120 małych projektów, w zasadniczej większości w małych ośrodkach.

Udzielamy także kompleksowego wsparcia animatorom kultury w formie wsparcia eksperckiego, szkoleń i warsztatów. Przygotowaliśmy także szereg poradników i opracowań badawczych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi materiałami:

SERIA „PORADNIKÓW BARDZOMŁODOKULTURALNYCH”

Opracowania dotyczące stanu edukacji kulturowej w województwie lubelskim

Zapraszamy do udziału w działaniach programu Bardzo Młoda Kultura.Informacje o naszych bieżących działaniach w ramach Programu znajdziecie Państwo na głównej stronie CSK w „Aktualnościach”.

Dodatkowe informacje można uzyskać mailowo, pisząc na bmk@cklublin.pl , oraz telefonicznie – pod numerem: 81 441 56 10.

ZADANIA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie