CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

Edukacja Kulturowa

EDUKACJA KULTUROWA I WSPARCIE LOKALNYCH DZIAŁAŃ W REGIONIE LUBELSKIM

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach swojej statutowej misji prowadzi działania na rzecz rozwoju lokalnych inicjatyw kulturalnych, a także związanych z szeroko pojętą edukacją kulturową na obszarze Województwa Lubelskiego.

W latach 2016-2021 były one prowadzone w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”, którego CSK było regionalnym operatorem. W 2022r. działania kontynuowano ze wsparciem NCK w ramach programu „Kultura Interwencje”.

Ogółem w ramach podejmowanych w tym czasie działań zrealizowano 112 lokalnych inicjatyw, w zasadniczej większości w małych ośrodkach.

Udzielamy także kompleksowego wsparcia animatorom kultury. Przygotowaliśmy m.in. szereg poradników i opracowań badawczych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi materiałami:

Seria „Poradników bardzomłodokoulturalnych” to krótkie przewodniki w przystępny sposób pokazujące jak mierzyć się z najważniejszymi problemami przy organizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

EDYCJA 2020


EDYCJA 2021


Badania nad edukacją kulturową w województwie lubelskim:

W ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” powstało kilka istotnych opracowań o charakterze badawczym, dotyczących kultury i edukacji kulturowej na obszarze województwa lubelskiego:


logotypy
MECENAS CSK

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie