Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie chronić swoje urządzenia i dane osobowe, unikając manipulacyjnych technik stosowanych przez cyberprzestępców (np. phishing).
Zostanie omówiona problematyka mediów społecznościowych, świadome kreowanie wizerunku oraz zagrożenia związane z cyberprzemocą, także w kontekście pracy z młodzieżą.
Uczestnicy poznają też sposoby ochrony przed dezinformacją, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju AI.
Prowadzący: Robert Turski – doświadczony edukator dzieci, nauczycieli, rodziców i seniorów z zakresu TIK i STEAM (m.in. rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, wykorzystanie gier wideo w nauczaniu, cyfrowy świat kultury).
Specjalista w zakresie profilaktyki związanej z bezpieczeństwem dzieci w sieci. Współzałożyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego EDUKACJA 3.0. Moderator grupy społecznościowej „AR i VR w edukacji”. Wpisany na Listę 100 SPRUC w 2018 i 2022 r.
Więcej na: https://ckc.trzyzero.edu.pl/robert-turski/
Cykl warsztatów dla animatorów kultury z terenu województwa lubelskiego realizowany jest w ramach lubelskiej edycji 2024 programu „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”, którego operatorem wojewódzkim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”.
Zapisy: warsztaty@csklublin.pl
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń
Wydarzenie bezpłatne