W satyryczny sposób opowiada uniwersalną historię o miłości i relacjach międzyludzkich. Życie prywatne bohaterów filmu miesza się z losami postaci, w które wcielają się na scenie. Trudnym emocjom, które przeżywają, towarzyszy zaskakujący, liryczny humor.
Etapy kryzysu małżeńskiego następują niczym sezony w teatrze, a wyjątkowo wybuchowe relacje między mężem i żoną toczą się podczas trzech różnych spektakli: „Piotruś Pan”, „Dom Lalki”, „Sen nocy letniej”.
Marcin grany przez Łukasza Simlata w swoje osobiste problemy wciąga cały zespół teatralny, co wywołuje wiele komediowych sytuacji. Obok Łukasza Simlata w głównej roli zobaczymy Agnieszkę Dulębę-Kaszę znaną z filmu „Biały potok” i ról teatralnych.
reż. Michał Grzybowski / Polska 2024 / Łukasz Simlat, Agnieszka Dulęba-Kasza, Andrzej Seweryn, Andrzej Grabowski / 100 min
𝑲𝑰𝑵𝑶 𝑪𝑺𝑲 – 𝒌𝒊𝒏𝒐 𝒃𝒆𝒛 𝒓𝒆𝒌𝒍𝒂𝒎!
6 GRU | PIĄTEK | 19:00
7 GRU | SOBOTA | 19:00
8 GRU | NIEDZIELA | 18:00
Bilety |15/18zł|: Kasa CSK oraz bilety.csklublin.pl
Po seansie 6 grudnia zapraszamy na Filmoterapię z „Inspirą”.
O cyklu:
Kino to nie tylko świetna rozrywka, ale też narzędzie, dzięki któremu możemy zajrzeć wgłąb siebie, w swoje emocje, myśli, przekonania i bariery. To często bardziej lub mniej złożone metafory nas samych, innych ludzi, naszych relacji z innymi, wizji kierunku rozwoju świata. Często w tych symbolicznych obrazach możemy rozpoznać mechanizmy, które nami kierują, odnaleźć siebie w bohaterach, których widzimy na ekranie i dzięki temu uporządkować swoje emocje czy reakcje na to, co nas spotyka. W ramach naszych spotkań proponujemy wspólną rozmowę po seansie – podzielenie się swoimi odczuciami i refleksjami, pogłębione spojrzenie na film. Spróbujemy wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić w trakcie oglądania filmu, wątpliwości, bądź które wywołują silne, trudne emocje. To będzie bezpieczna przestrzeń, w której każdy będzie mógł się wypowiedzieć, podzielić swoją interpretacją i posłuchać spostrzeżeń innych. A zapewniamy – może to być niezwykle bogate doświadczenie.
O Fundacji:
Fundacja Inicjatyw Rozwojowych “Inspira” powstała w maju 2022 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną pomoc w zakresie ochrony, profilaktyki i przywracania zdrowia psychicznego. Naszą misją jest promowanie holistycznego modelu zdrowia, wzmacnianie kompetencji osobistych naszych podopiecznych do samodzielnego radzenia sobie z trudnościami w przyszłości, pomoc w budowaniu lepszej jakości życia. W działania na rzecz podopiecznych Fundacji angażują się zarówno studenci kierunków pomocowych, młodzi specjaliści – psychologowie, pedagogowie, coachowe – w trakcie i po zakończeniu edukacji, jak i doświadczona kadra psychologów, pedagogów, coachów, doradców zawodowych. Wszystkich nas łączy chęć dzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami, kompetencjami i pasja do pomagania innym. W Fundacji można uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną, bezpłatne wsparcie psychologiczne, skorzystać z szerokiego wachlarza warsztatów, szkoleń i webinarów.
Magdalena Rozmus – psycholog, coach, trener odporności psychicznej. Założycielka i prezes Fundacji Inicjatyw Rozwojowych Inspira, wykładowca akademicki. Fascynatka holistycznego podejścia do zdrowia, dobrostanu i dobrego samopoczucia. W swojej pracy łączy psychologię z neuropsychologią, psychobiologią, dietetyką i pracą z ciałem. Zawodowo wspiera osoby indywidualne i organizacje w zakresie efektywnego wykorzystywania swojego potencjału, kształtowania umiejętności psychospołecznych, zarządzania procesem rozwojowym i edukacyjnym.
Iga Wójtowicz – absolwentka Filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2021 roku dziennikarka Radia Lublin, gdzie można usłyszeć ją w autorskich felietonach filmowych „Iga Movie” i w audycjach „W kinie w Lublinie” i „Mniej/więcej”.