Dzięki ćwiczeniom odkryją tajniki „istnienia” w Social Mediach, zobaczą jak komunikuje się w nich młodzież, poznają różnice i podobieństwa na tle generacyjnym a także korzyści z takiej różnorodności.
Po warsztacie uczestnicy będą mogli z większą pewnością budować relacje z młodzieżą, usuwając z pamięci mity, które często tworzą negatywny obraz młodzieży. Warsztaty będę realizowane dzięki metodom edukacji pozaformalnej.
Prowadzący: Dawid Reja – działacz społeczny, trener kompetencji, animator: kultur, społeczności, wydarzeń, projektów, a czasem wszystkiego na raz. Asystent Pracowni Animacji Kultury na Instytucie Pedagogiki UMCS oraz koordynator projektów/youth worker w Fundacji Sempre a Frente.
Absolwent Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 zaangażowany w działania Fundacji Sempre a Frente oraz innych podmiotów (tj. PROJEKTOR – Wolontariat Studencki, Fundacja TEAM Teatrikon czy Punkt Kultury).
Jako członek sieci Eurodesk i EuroPeers zachęca do korzystania z możliwości Programów Europejskich. Doświadczony w realizacji projektów międzynarodowych (wymiany młodzieży, szkolenia kadr, partnerstwa strategiczne) w ramach programów t.j. Młodzież w Działaniu czy Erasmus+.
Działa też aktywnie w projektach solidarności, ożywiając młodych do realizacji własnych projektów na rzecz społeczności lokalnych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.
W Fundacji odpowiada za realizacje działań Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży, za kontakt z partnerami, konsultacje indywidualne i grupowe, spotkania edukacyjne w szkołach, koordynacje i organizację projektów Erasmus+ oraz organizację wydarzeń edukacyjnych dla młodzieży z Lubelszczyzny.
Dodatkowo spełnia się zawodowo tam, gdzie potrzebna jest pomysłowość i dobry kontakt z ludźmi. Od prowadzenia szkoleń i warsztatów po działania konferansjerskie. Od organizacji eventów fabularnych po hip-hopowe. Od tworzenia gier integracyjnych, edukacyjnych, szkoleniowych po biznesowe.
Prywatnie interesuje się muzyką, filogenezą i grami fabularnymi. Uwielbia eksperymentować – w życiu, w kuchni i na parkiecie.
Cykl warsztatów dla animatorów kultury z terenu województwa lubelskiego realizowany jest w ramach lubelskiej edycji 2024 programu „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”, którego operatorem wojewódzkim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”.
Zapisy: warsztaty@csklublin.pl
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Szkoła Podstawowa w Łaszczówce ul. Spółdzielcza 2 Łaszczówka (pow. tomaszowski)