CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

PROGRAM – East Ænd Art / Noc concept store’ów (2 – 4 czerwca)

Przyszedł czas na ogłoszenie szczegółów imprezy!
Poznajcie program tegorocznej edycji East Ænd Art I Noc concept store’ów!
EAST ÆND ART – Noc concept store’ów!
WYSTAWCY/ WARSZTATY/ POKAZY/ TARGI TURYSTYCZNE

KIEDY:
piątek 2 czerwca 2017 r. godz. 16:00-22:00
sobota 3 czerwca 2017 r. godz. 11:00-24:00
niedziela 4 czerwca 2017 r. godz. 11:00-18:00

Pobierz program tegorocznej edycji East Ænd Art I Noc concept store’ów!

WYSTAWCY/ WARSZTATY/ POKAZY/ TARGI TURYSTYCZNE

KIEDY:

piątek 2 czerwca 2017 r. godz. 16:00-22:00 
sobota 3 czerwca 2017 r. godz. 11:00-24:00 
niedziela 4 czerwca 2017 r. godz. 11:00-18:00

 

POKAZY MISTRZÓW

Florystyka Cichy Kąt poziom +1 | 3 czerwca 2017 r. | godz. 18:00

Cukiernictwo Manifest Caffe poziom +1 | 3 czerwca 2017 r. | godz. 18:00

Uroda Beauty Corner poziom 0 | 3 czerwca 2017 r. | godz. 20:00 pokaz tatuażu, henny i bodypainting | godz. 23:00 pokaz niekonwencjonalnych warkoczy „DOOKOŁA WARKOCZA” – PLATINIUM hair design

 

Pokazy mistrzów to jedna z wielu atrakcji, jakie przygotowaliśmy w ramach targów dobrego stylu East ænd Art. Pierwszą częścią tego wydarzenia będzie pojedynek florystów, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 18.00. Tematem przewodnim pokazu będzie przestrzeń. Z kolei o godzinie 18:00 w niezwykle słodkiej konkurencji zmierzą się mistrzowie cukiernictwa. Mistrzowie branży beauty będą mieli okazję do prezentacji swoich umiejętności o godzinie 20:00 i 23:00. Tematem przewodnim tego pojedynku będzie miasto.

 

JAK DZIAŁA TEATR? TAJNIKI SALI OPEROWEJ

Spacer Sala Operowa poziom +1 | 3 czerwca 2017 r. | godz. 18:00, 19:00 i 20:00

 

Jedną z ważniejszych atrakcji Nocy Kultury w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest zwiedzanie Sali Operowej od kulis. Zapraszamy 3 czerwca na trzy spacery o godz. 18:00, 19:00 i 20:00. Spacer jest niepowtarzalną okazją, aby zobaczyć, jak wygląda przestrzeń sceniczna, jak powstaje spektakl lub koncert i jak działają systemy technologii scenicznej. Liczba miejsc ograniczona (maks. 30 osób). Obowiązują zapisy: zgloszenia@spotkaniakultur.com

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 30 maja 2017 r. W tytule wiadomości prosimy wpisać: ZWIEDZANIE SALI OPEROWEJ wraz z wybraną godziną (np. ZWIEDZANIE SALI OPEROWEJ, godz. 19:00).

 

WARSZTATY LEGO DLA DZIECI

Lego DUPLO Kieszeń sceny poziom +1 | 3 czerwca 2017 r. | godz. 16:00

Lego We Do Kieszeń sceny poziom +1| 3 czerwca 2017 r. | godz. 18:00

 

Dwa jednogodzinne spotkania.

Lego Konstrukcje (dla dzieci w wieku 4 – 6 lat) to zestawy idealne dla przedszkolaków. Duże kolorowe części, a także specjalne koła, zębatki i przekładnie umożliwiają budowę wielu ciekawych urządzeń. Zabawa klockami Lego Education pomaga zrozumieć, jak działają różne konstrukcje i przedmioty znane z codziennego użytku. Zajęcia Lego uczą pracy zespołowej i gwarantują dobrą zabawę, a jednocześnie dostarczają wiedzy na temat otaczającego nas świata, wprowadzając dzieci w świat nauki, robotyki, techniki.

 

Lego WeDo (dla dzieci w wieku 6 – 9 lat) to bardziej złożone zestawy klocków, pozwalające uczniom budować roboty i konstrukcje, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody.

Zajęcia z robotyki mają na celu rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej, uczą podstaw informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów, a także podstaw programowania. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników (maks. 15 osób) obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać do 30 maja 2017 r. na adres: zgloszenia@spotkaniakultur.com

W tytule wiadomości prosimy wpisać: WARSZTATY LEGO wraz z wybraną godziną warsztatów (np. WARSZTATY LEGO, godz. 16:00).

 

„Loteria u Goldera” – fabularyzowane spotkanie z Marcinem Wrońskim

Pokaz/spotkanie Mała Mediateka poziom 0 | 3 czerwca 2017 r. | godz. 21:00

 

Gościem specjalnym targów East Aend Art będzie Marcin Wroński, czołowy polski pisarz powieści kryminalnych, obchodzący w 2017 roku 25-lecie pracy artystycznej.

Debiutował w 1992 roku zbiorem opowiadań „Udo Pani Nocy”, lecz popularność zdobył cyklem kryminałów retro o lubelskim komisarzu Zygmuncie Maciejewskim, rozpoczętym w 2007 roku „Morderstwem pod cenzurą”. Powieści Wrońskiego spotkały się z uznaniem czytelników i krytyków i były nominowane do najważniejszych nagród literackich. W 2014 roku za „Pogrom w przyszły wtorek” autor otrzymał wszystkie krajowe laury w dziedzinie kryminału, w tym Nagrodę Wielkiego Kalibru i Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników. W lipcu w przestrzeni lubelskiego Zamku widzowie zobaczą adaptację teatralną tej powieści w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego. Tymczasem przed miesiącem ukazała się dziewiąta i ostatnia powieść o śledztwach kom. Zygi Maciejewskiego, „Czas Herkulesów”. O tej i o innych książkach Wrońskiego będziemy rozmawiać z pisarzem w CSK.

Spotkanie uświetni trailer teatralny „Pogromu w przyszły wtorek”, grany na żywo przez Przemysława Sadowskiego i Jarosława Tomicę.

 

TYSIĄCE WINYLI – KOLEKCJONERZY

Giełda płyt winylowych Foyer Sali Operowej poziom +1 | 2-4 czerwca 2017 r.

 

Tysiące Winyli to projekt założony w 2015 roku przez Pawła Janiszewskiego. Zbudowany na miłości do muzyki oraz wyjątkowym brzmieniu płyty analogowej, skupia w wielu miastach setki amatorów nośnika. Tym razem Tysiące płyt odwiedzą Centrum Spotkania Kultur i każdy z dni będzie gościł innego wystawcę. Pierwszym z nich będzie Dominik Masalski, kolekcjoner i właściciel sklepu Trzaski.pl. Dominik, wokalista zespołu Tubas Składowski, zaprezentuje selekcje zarówno z propozycji amerykańskich sklepów/kolekcji, jak i nowości światowego rynku (głównie jazz/soul/funk).

W sobotę gościmy lokalną kolekcję Muzyczne Listy/Vintage Soundglasses. Tego dnia spodziewajmy się wszystkiego, od klasyki po eksperymentalne projekty. Będzie też muzyka grana oczywiście z „czarnej”.

Niedziela to kilku wyjątkowych wystawców: red. Jerzego Janiszewskiego, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia, chodzącej muzycznej encyklopedii, który zaprezentuje skromną kolekcję nieskromnych pozycji i doda do nich kilka osobistych słów, ale też młodego pasjonaty z Krakowa, Mateusza Wiśniewskiego – Matt’a Winyl’a z selekcją alternatywy, muzyki filmowej i elektroniki.

Zapraszamy na Tysiące Winyli – Kolekcjonerzy!

 

WARSZTATY DESKOROLKOWE

Warsztaty Skwer i chodnik od ul. Radziszewskiego (wejście boczne do CSK) | 3 i 4 czerwca 2017 r. | godz. 12:00 – 16:00

 

3 i 4 czerwca w godz. 12:00 – 16:00 odbędą się warsztaty deskorolkowe, które poprowadzi mistrz deskorolki Jacek „Jaco” Harasimiuk. To wydarzenie skierowane jest do osób w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z historią deskorolki, dowiedzą się, jak dobrać odpowiedni sprzęt i jak o niego dbać. Zaprezentowane zostaną podstawowe triki pod okiem doświadczonego instruktora. Podczas nauki szczególny nacisk zostanie położony na zachowanie bezpieczeństwa w trakcie treningów – zarówno własnego, jak i osób znajdujących się w otoczeniu. Własny sprzęt mile widziany. Przewidujemy małe konkursy, które będą nagradzane pamiątkami w postaci naklejek. Obowiązują zapisy: zgloszenia@spotkaniakultur.com

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 30 maja 2017 r. W tytule wiadomości prosimy wpisać: WARSZTATY DESKOROLKOWE i dzień warsztatów (np. WARSZTATY DESKOROLKOWE, 3 czerwca).

 

RODZINNE SPOTKANIA Z PSZCZELARZEM

Spotkanie Miejska Pasieka Artystyczna poziom +4 | 4 czerwca 2017 r. | godz. 14:00 i 15:00

 

W niedzielę 4 czerwca o godz. 14:00 i 15:00 zapraszamy na rodzinne spotkanie z pszczelarzem w Miejskiej Pasiece Artystycznej na zielonych dachach. Podczas spotkania będzie można poznać historię pszczelarstwa naszego regionu, usłyszeć o wierzeniach związanych z pszczołą, uczestniczyć w obrządku pszczelarskim i spróbować produktów miodnych. Liczba miejsc ograniczona (maks. 15 osób). Obowiązują zapisy: zgloszenia@spotkaniakultur.com

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 30 maja 2017 r. W tytule wiadomości prosimy wpisać: SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM wraz z wybraną godziną spotkania (np. SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM, godz. 14:00).

 

WYSTAWY

 

„JESTEM…”

Foyer Sali Kinowej poziom -1 | W dniach 2-4 czerwca 2017 r. wystawa czynna w godzinach otwarcia CSK

Wystawa fotografii Ewy Durakiewicz-Wartacz, której organizatorem jest Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, ma na celu zwrócenie uwagi na obecność osamotnionych osób starszych w naszym społeczeństwie. Wolontariuszka-fotografka Ewa Durakiewicz-Wartacz przedstawia 13 portretów i 13 różnych historii podopiecznych stowarzyszenia. „mali bracia Ubogich” to dziesiątki wolontariuszy, którym bliskie sercu jest przeciwdziałanie marginalizacji starszych osób i łamanie stereotypów dotyczących starości. Wystawą chce pokazać, że dostrzegamy osoby starsze, doceniamy ich role i darzymy je szacunkiem.

TYPE + TEXT Wystawa plakatu typograficznego

Aleja Kultur poziom 0, +1 i +2 | W dniach 2-4 czerwca 2017 r. wystawa czynna w godzinach otwarcia CSK

 

Wystawa prezentuje prace wybranych projektantów z Polski, Chin, Tajwanu oraz Indonezji. Pierwsza odsłona wystawy miała miejsce w Guilin Huaqiao Art Museum w Chinach, w październiku 2016 roku. TYPE + TEXT w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to polska premiera wystawy.

Plakaty prezentowane na wystawie odzwierciedlają różnorodne sposoby myślenia i budowania kompozycji typograficznej. Litera jest głównym bohaterem i wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych prac.

 

Andrzej Kreütz-Majewski (1936–2011)

Galeria wystaw czasowych -1 | Wystawa czynna w godzinach otwarcia CSK

 

Retrospektywna wystawa prezentująca dokonania jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiego teatru, wieloletniego naczelnego scenografa Teatru Wielkiego w Warszawie, autora dekoracji i kostiumów do niezliczonych realizacji operowych, a także cenionego malarza. Ekspozycja przygotowana wspólnie z Teatrem Wielkim – Operą Narodową prezentuje dokonania artysty, który współpracował z największymi scenami teatralnymi świata, m.in. z Covent Garden w Londynie, Staatsoper w Wiedniu i Operą Paryską. Jego wychowankiem jest również znakomity scenograf Boris Kudlička. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą z kolekcji Muzeum Teatralnego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

 

Szkło. Eryka Trzewik-Drost i Jan Sylwester Drost

Galeria Zachęta poziom -1 | W dniach 2-4 czerwca 2017 r. wystawa czynna w godzinach otwarcia CSK

 

Wystawa szkła Eryki Trzewik-Drost i Jana Sylwestra Drosta jest próbą pokazania unikatowości artystycznego produktu rodem z PRL. Postrzegany jako masowy, szablonowy obiekt powszechnie występujący w naszych domach, charakteryzuje się twórczym podejściem do designu. Dzięki projektantom zmieniono oblicze tego produktu, wprowadzono je na wyżyny projektowe, a dzięki taniej produkcji mógł się ziścić postulat demokratyzacji sztuki użytkowej, czyli szkło prasowane w większości polskich domów. Wystawa powstała we współpracy z Hutą Szkła Edwanex oraz Lubelskim Instytutem Designu. Organizator: Lubelska Agora Modernizmu.

 

GRAFFITI READINGS

Brain Damage Gallery poziom 0 | 3 czerwca 2017 r. godz. 11:00-24:00, 4 czerwca 2017 r. godz. 11:00-18:00

 

Wystawa prezentująca ewolucję publikacji traktujących o fenomenie graffiti oraz street artu. Zaprezentowanych będzie ponad 200 książek, katalogów i magazynów obrazujących stopień opisu i refleksji na temat zjawiska sztuki ulicznej na różnych etapach jej popularności. Wystawa będzie wprowadzeniem do X edycji All My City, którego celem jest krytyczny namysł nad graffiti i zjawiskami mu towarzyszącymi. 

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.

 

 

 

ZADANIA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie