CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

PROTOKÓŁ 18. FESTIWALU TEATRÓW NIEWIELKICH 21-24.11.2024 r.

Podczas 18. edycji Festiwalu Teatrów Niewielkich zostało zaprezentowanych 11 wydarzeń teatralnych, w tym 10 konkursowych zrealizowanych przez twórców i wykonawców z różnych rejonów Polski, wcześniej wyselekcjonowanych spośród 41 zgłoszonych spektakli.

PROTOKÓŁ 18. FESTIWALU TEATRÓW NIEWIELKICH 21-24.11.2024 r. – LINK

Rada Artystyczna dziękuje wszystkim autorom, twórcom i wykonawcom za teatralną wyobraźnię i trud w przygotowaniu prezentowanych w konkursie spektakli. Podziękowanie kieruje również do dyrekcji Centrum Spotkania Kultur w Lublinie: Marka Krakowskiego oraz Barbary Wróbel za merytoryczne wsparcie oraz życzliwość. Dziękujemy także całej ekipie organizatorów i wolontariuszy za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie Festiwalu oraz stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

Rada Artystyczna w składzie:

DR N. HUM. BARBARA SAMBOR – neurologopeda, logopeda medialny, aktorka, starszy wykładowca na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

JAN MARIA TOMASZEWSKI – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz, artysta malarz, grafik. Przez lata specjalizujący się w konserwacji zabytków m.in. w Austrii, wystawiający z grupą malarzy i grafików na południu Austrii w Karyntii. Nagrodzony przez ZASP i ZAiKS za pracę na rzecz odbudowy Teatru Telewizji.

MATEUSZ NOWAK – monodramista, animator i menager kultury, instruktor teatralny. Od kilkunastu lat z powodzeniem realizuje się jako instruktor teatralny sztuki żywego słowa – recytacji. Prezes Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Kurator cyklu „Mono w Instytucie” w Instytucie Teatralnym w Warszawie.

MICHAŁ KUREK – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, aktor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Od lat związany z amatorskim ruchem teatralnym oraz festiwalami żywego słowa. Od 2019 roku związany z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie.

postanowiła przyznać nagrody oraz wyróżnienia finansowe ufundowane przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie:

GRAND PRIX w wysokości 3000 zł

Lidii Wiśniewskiej i Pawłowi Sroce z Jarosławskiego Ośrodka Kultury za spektakl „córka Ta matka” w reżyserii Pawła Sroki.

NAGRODĘ w wysokości 1500 zł

Dominice Migoń-Madurze z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za oprawę plastyczną w spektaklach „Wychowana” i „cudawianki”.

WYRÓŻNIENIE I STOPNIA w wysokości 1000 zł

Zuzannie Bernat z Fundacji FETA za spektakl „Jordan” w reżyserii Doroty Landowskiej.

WYRÓŻNIENIE II STOPNIA w wysokości 500 zł

Wiktorii Skowron z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za spektakl „Wychowana” w reżyserii Dominiki Migoń-Madury.

ZADANIA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA