CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony www.csklublin.pl Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Data publikacji strony internetowej: 17 czerwca 2016 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 02 listopada 2021 r.

STAN DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych

podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

  • nie wszystkie elementy nietekstowe np. zdjęcia posiadają tekst alternatywny
  • osadzone pliki dźwiękowe oraz filmy zewnętrzne nie są opatrzone audiodeskrypcją

Alternatywne rozwiązanie: Jeśli potrzebujesz, któregoś z elementów w formie dostępnej, skontaktuj się z nami wskazując problem.

Przygotowanie deklaracji dostępności.

Data sporządzenia deklaracji: 31-03-2025.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 28-03-2025.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Firmę nFnity.pl Sp. o.o., która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 . Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie.

Link do dokumentu https://csklublin.pl/wp-content/uploads/2025/03/csklublin.pdf

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Damiana Stępnia – mailowo: damian.stepien@spotkaniakultur.com lub telefonicznie 81 441 56 06.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej instytucji:

Michał Chorosiński — Dyrektor Główny Centrum Spotkania Kultur

Adres: Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin

e-mail: sekretariat@csklublin.pl

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl: https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa/dostepnosc-cyfrowa

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Dostępność architektoniczna

Adres Centrum Spotkania Kultur w Lublinie:

Plac Teatralny 1,  20-029 Lublin

Opis lokalizacji i wejścia do budynku

  • Budynek zlokalizowany jest w centrum miasta Lublin (Śródmieście) na obszarze wyznaczonym przez ulice: od północy Al. Racławickie, gdzie znajduje się reprezentatywny plac Teatralny prowadzący do głównego wejścia Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, od zachodu – ul. Radziszewskiego, od południa – ul. M. Skłodowskiej Curie, od wschodu – ul. Grottgera.
  • Do budynku można wejść z trzech stron obiektu oraz z parkingu podziemnego (poziom -1):

od strony placu Teatralnego dostępne są: wejście główne oraz wejście do Alei Kultur, która jest głównym ciągiem komunikacyjnym, przy której zlokalizowane są Sklepik Kulturalny i Punkt Informacyjno-Kasowy oraz Kancelaria Ogólna (poziom 0);

od strony ul. Radziszewskiego dostępne są trzy wejścia, w tym 2 przez Patio przy bistro Panie Przodem (drzwi dwuskrzydłowe, podwójne, szklane, otwierają się automatycznie na boki);

od strony ul. M. Skłodowskiej Curie dostępne jest wejście do Alei Kultur.

Opis budynku i usprawnień

  • Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach: wejścia pozbawione są progów, ciągi komunikacyjne są szerokie i również pozbawione progów, z dostępem do wind i toalet dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz opiekunów małych dzieci (na wyposażeniu toalet na poziomie 0 i +1 znajdują się przewijaki dla niemowląt).
  • Budynek ma pięć pięter: na poziomach od -1 do +3 znajdują się pomieszczenia pracownicze oraz pomieszczenia i przestrzenie w których odbywają się wydarzenia np. Kino, Klub Muzyczny, Galerie Wystaw Czasowych, Sala Operowa. Czwarte piętro to taras widokowy, na którym znajduje się Miejska Pasieka Artystyczna. Osoba z niepełnosprawnością może się dostać korzystając z dwóch wind zlokalizowanych na parterze. Na poziom piąty, gdzie znajduje się łąka kwietna, częściowo prowadzą schody.
  • W głównych korytarzach, umieszczone są drewniane ławy do siedzenia oraz ekrany multimedialne (TV i Tablety) z praktycznymi informacjami na temat budynku i realizowanych wydarzeń.
  • Do budynku i wszystkich jego przestrzeni można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • Windy – Do dyspozycji widzów i odwiedzających są 3 windy, w których panel sterowania jest dodatkowo oznakowany dla osób niewidomych (przyciski z wypukłymi symbolami i cyframi oraz opisane alfabetem Braille’a):

– w części budynku od strony południowej znajduje się 1 winda, która obsługuje poziomy od -1 do +3 (maksymalny udźwig 680 kg, 8 osób, możliwy przejazd jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i dwóch osób towarzyszących),

– w części budynku od strony północnej (wejście główne) znajdują się 2 windy panoramiczne, zlokalizowane są po obu stronach Sali Operowej przy schodach wiszących – strona A i B, które obsługują poziomy od -2 do +5 (maksymalny udźwig 1000 kg, 13 osób, , możliwy przejazd jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i dwóch osób towarzyszących),

– windy nie posiadają komunikatów głosowych

  •   Schody są wyposażone w poręcze.
  • Szatnia dla widzów – znajduje się na poziomie -1 i jest czynna podczas wybranych wydarzeń.
  • Parking (250 miejsc postojowych) – całodobowy, czynny 7 dni w tygodniu, monitorowany, w formie podziemnego garażu, do którego wjazd zlokalizowany jest na ul. Radziszewskiego. Dla osób z niepełnosprawnościami wyznaczone są miejsca parkingowe w pobliżu wejścia do budynku na poziomie 0 (2 od strony ul. Radziszewskiego i 1 od ul. Grottgera, jak również dodatkowo oznaczone kolorami  i symbolem osoby niepełnosprawnej miejsca na parkingu podziemnym, na poziomie -1, które są 1,5 x szersze od zwykłego miejsca parkingowego, a przy każdym znajduje się domofon do Biura Obsługi Parkingu. Posiada w tym, 6 miejsc wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Są one zlokalizowane blisko wejścia i dodatkowo oznaczone kolorami zielonym i niebieskim oraz symbolem osoby niepełnosprawnej umieszczonym poziomo na ziemi oraz na ścianie. Miejsca są 1,5 x szersze od zwykłego miejsca parkingowego i przy każdym znajduje się domofon do Biura Obsługi Parkingu.

Przy wjeździe na parking znajduje się szlaban i automat do wydawania biletów parkingowych. Opłaty za parking dokonuje się przed wyjazdem w automatycznej kasie parkingowej zlokalizowanej przy wejściu do budynku na poziomie -1 (przy szatni) oraz w Biurze Obsługi Parkingu zlokalizowanym przy wyjeździe, które jest czynne w godzinach od 6:00 do 24:00.

Cennik parkingu. Osoby, które posiadają kartę inwalidzką mają 100% zniżkę, po okazaniu biletu wraz z legitymacją obsłudze w Biurze Obsługi Parkingu. 

  • Infokiosk – na budynku zostały rozmieszczone infokioski obsługiwane dotykowo wizualizujące każde piętro instytucji, rozkład pomieszczeń oraz wskazujące gościom w jakim miejscu się znajdują i jak mogą się dostać do celu. Infokioski posiadają także zakładkę dot. repertuaru instytucji. W infokioskach można dostosować kontrast, wielkość czcionki oraz wybrać język polski lub angielski.

– 1 infokiosk na poziomie -1, w pobliżu szatni

– 2 infokioski na poziomie 0, jeden przy wejściu głównym, jeden na korytarzu w pobliżuKancelarii 

– Jeden infiokiosk na poziomi +1, w pobliżu wejścia do Sali Operowej

  • Biletomat – na poziomie -1, obok Galerii Wystaw Czasowych -1 oraz wyjścia z parkingu znajduje się biletomat. Urządzenie obsługiwane jest dotykowo z możliwością dostosowania wielkości czcionki, kontrastu oraz możliwością włączenia dźwięku.
  • W budynku można poprosić o udzielenie informacji głosowej osoby w Punkcie Informacyjno-Kasowym, w Kancelarii, a podczas wydarzeń także osoby z Obsługi Widza.
  • Punkt informacyjno-kasowy i Sklepik Kulturalny

              – Zlokalizowane są przy wejściu głównym na Aleję Kultur od strony placu Teatralnego (poziom 0).

              – Godziny pracy: od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 10.00–18.00, jak również przed wydarzeniami biletowanymi.  Tel. kontaktowy: 81 441 56 32.

  • Kancelaria – znajduje się w połowie Alei Kultur na poziomie 0

Bezpieczeństwo i ewakuacja:

  • Budynek objęty jest monitoringiem oraz całodobową ochroną. Na terenie obiektu działa telewizja CCTV, Dźwiękowy System Ostrzegawczy (DSO) oraz automatyczne systemy kontroli bezpieczeństwa i ppoż. Ponadto budynek wyposażony jest w oświetlenie awaryjne dróg ewakuacyjnych.
  • Ewakuacja odbywa się pod kontrolą przeszkolonej do tego Obsługi Widza.
  • W przypadku ewakuacji niemożliwe jest korzystanie z wind.

Dojazd transportem publicznym

  • Z przystanków autobusowych: Ogród Saski, Krakowskie Przedmieście i Lipowa ścieżka o powierzchni asfaltowej gładkiej. Wysiadając na przystanku Ogród Saski 3, Krakowskie Przedmieście 2 i Lipowa — cmentarz 2, trzeba będzie przejść przez poziome przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Rozkład jazdy MPK z przystanków w najbliższej okolicy budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

DOSTĘPNOŚĆ INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNA

Informacje nt. dostępności tłumacza języka migowego

Poprzez stronę Centrum Spotkania Kultur w Lublinie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Instytucja nie zapewnia także kontaktu osobistego z tłumaczem języka migowego.

Informacje nt. pętli indukcyjnej

W budynku nie ma pętli indukcyjnych jednak planowana jest ich instalacja w bieżącym roku.

Koordynator dostępności

W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność oferty (w tym spektakli, spotkań, warsztatów, wystaw) jak również budynku, w którym się znajdujemy.

Osobą kontaktową w temacie dostępności dla osób z niepełnosprawnością jest Klaudia Brzuch.

Kontaktować się można mailowo: klaudia.brzuch@csklublin.pl i/lub dzwoniąc na numer telefonu tel.  81 441 56 27 (poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00).

Zniżki dla osób z niepełnosprawnościami i kontakt do Obsługi Widza:

  • Osoby z niepełnosprawnościami planujące wizytę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie prosimy o kontakt z Działem Obsługi Widza w celu omówienia możliwości dotarcia do budynku, zakupu i rezerwacji biletów i dobrania odpowiedniego spektaklu dla osób z rożnymi niepełnosprawnościami.

Kontakt do Obsługi Widza tel.: 81 441 56 75 (poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00), 
e-mail: obslugawidza@spotkaniakultur.com.

  • Na każde wydarzenie na Sali Operowej, którego organizatorem jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, osobom z niepełnosprawnością, jak również ich Opiekunom/Asystentom przysługuje bilet ze zniżką 20% na miejsca we wszystkich kategoriach oprócz Premium i VIP. Zniżka udzielana na podstawie ważnej legitymacji dokumentującej niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.
  • Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, które nie kupują biletu na miejsce siedzące, mają prawo do zakupu biletu wstępu w cenie 10 zł w specjalnie wyznaczonej przestrzeni bez miejsca siedzącego (Rząd 8 – miejsca N1 i N2).  Z racji ograniczonej ilości miejsc specjalnych na Sali Operowej rekomendujemy dokonywanie rezerwacji w jak najwcześniejszym terminie, kontaktując się telefonicznie z Działem Obsługi Widza: (+48) 81 441 56 75.
  • W przypadku wydarzeń organizowanych przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w innych przestrzeniach, gdzie bilety są nienumerowane (Sala Kinowa, Klub Muzyczny, Sala Kameralna itp.) Osoba z niepełnosprawnością oraz jej Opiekun/Asystent mogą zakupić bilety Ulgowe.
ZADANIA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA