Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Aktualności

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w województwie lubelskim

pt., 17/03/2023 - 08:56

Zapraszamy do zapoznania się Regulaminem 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Regulaminem eliminacji 68. OKR w województwie lubelskim.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najważniejsze wydarzenie z zakresu amatorskiego ruchu recytatorskiego, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odpowiada na koordynację eliminacji OKR w województwie lubelskim.

Eliminacje 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

wt., 14/03/2023 - 07:53

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Eliminacji 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń służących ochronie folkloru muzycznego, prezentującym najbardziej reprezentatywne przykłady, identyfikującym artystów, dokumentującym jego żywe przejawy oraz wpływającym na potrzebę kontynuacji.

Lubelska Wiosna 2023. Lista osób zakwalifikowanych do wystawy finałowej

pon., 13/03/2023 - 13:33

Przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych do wystawy finałowej „Lubelska Wiosna”:

Rewitalizacja łąki na tarasach widokowych CSK

pon., 13/03/2023 - 13:01

Nowa atrakcja w CSK. Najwyżej usytuowana w Lublinie strefa relaksu, odpoczynku i spotkań z kulturą w naszym mieście, już w maju dostępna dla wszystkich.

Konkurs Wokalny CSK „Śpiewamy marzenia”

pon., 13/03/2023 - 08:27

Rozpoczynamy nabór do Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 roku życia. Działanie polega na zrealizowaniu konkursu i finałowego koncertu z udziałem uczestników konkursu oraz zaproszonej, młodzieżowej gwiazdy. Celem jest zrealizowanie dużego wydarzenia muzycznego z udziałem utalentowanych dzieciaków, które będą mogły, z jednej strony podszkolić swój warsztat, z drugiej wystąpić na profesjonalnej scenie wspólnie z gwiazdą - dziecięcą wokalistką, która odniosła sukces mimo młodego wieku.

Piotr Budniak: To jest jazz, tego nie da się przewidzieć!

czw., 09/03/2023 - 09:58

Przed koncertem Piotr Budniak Essential Group polecamy rozmowę o „małych ojczyznach”, poezji i filozofii z liderem formacji.

Pana ostatni album „Homeland” to swoista muzyczna podróż w czasie do „małej ojczyzny”, do Zielonej Góry. Czym więc jest dla pana „mała ojczyzna” i jakie miejsce zajmuje Zielona Góra na pańskiej mapie życia?

Dwie Siostry w Akcji! Warsztat dla bibliotekarzy i nauczycieli

wt., 07/03/2023 - 13:05
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Wydawnictwo Dwie Siostry zapraszają na bezpłatne spotkanie warsztatowe dla nauczycieli i nauczycielek oraz bibliotekarzy i bibliotekarek.
 

Znamy laureatów 17. Festiwalu Teatrów Niewielkich

wt., 28/02/2023 - 08:00

Za nami 17. Festiwal Teatrów Niewielkich, który odbywał się w Centrum Spotkania Kultur w dniach 25-27.02.2023 r.

Podczas wydarzenia zostało zaprezentowanych 10 spektakli konkursowych z całej Polski i dwa monodramy mistrzowskie, na które przybyło łącznie ponad 900 widzów. Uczestnicy mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych z Paulą Czarnecką, a także mogli uczestniczyć w omówieniach z Radą Konsultantów.