CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

Galeria Saska funkcjonuje w przestrzeni Lublina od 2014 roku. W 2014 roku była nadzorowana przez Teatr Stary w Lublinie. Od 2015 roku organizatorem wystaw w Galerii Saskiej jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Kuratorem oraz inicjatorem wszystkich wystaw jest profesor Leszek Mądzik, reżyser teatralny, scenograf, założyciel Sceny Plastycznej KUL. 

Galeria Saska została zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Lublin i pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka. 

Galeria Saska, wychodząc naprzeciw odbiorcy i realizując ideę stałego poszerzania oferty kulturalnej miasta Lublin, zrealizowała cały szereg niezwykłych wystaw plenerowych. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z artystami oraz opiekunem artystycznym Galerii Saskiej- profesorem Leszkiem Mądzikiem, w każdym sezonie prezentuje co najmniej 3 artystów. Galeria została pozytywnie przyjęta zarówno przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Lublin.

ZADANIA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie