CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

Ferie w CSK – zapraszamy do zapoznania się z programem

Boardmania #13 Festiwal gier planszowych i karcianych | Edycja zimowa

06 LUT 2024 – 18 LUT 2024 | Foyer sali operowej

Zapraszamy na trzynastą już edycję Boardmanii do CSK!

Jesteśmy z Wami nieprzerwanie od 2015 roku i w każde kolejne ferie zimowe zapewniamy Wam rozrywkę związaną z graniem i poznawaniem całej gamy nowych, ale i tych starszych gier planszowych.

W programie m.in. turnieje, nocne grania, warsztaty, spotkania, targi, jak również pokazy gier i prototypów.

Festiwal rozpocznie się 6 lutego i potrwa aż do 18 lutego 2024, więc będzie to nadal najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym.

Dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana! Wydarzenie współorganizowane jest z Fundacją Rozwoju Umysłu.

Wstęp bezpłatny. Pełny program festiwalu na stronie www.csklublin.pl

Kino CSK

Pies i Robot | Ferie w Kinie CSK

PIES zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw, a błahe czynności zamieniają się w cudowną przygodę dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela – ROBOTA. Przepiękna animacja o prostej potrzebie przyjaźni oraz bliskości.

reż. Pablo Berger / Hiszpania, Francja 2023 / 1 h 40 min

2 LUT | PIĄTEK | 15:00

4 LUT | NIEDZIELA | 15:00

ℹ Bilety: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Akademia Pana Kleksa | Ferie w Kinie CSK

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak.

To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz?

Ta bajka się dopiero pisze… A piszą ją wybitni polscy aktorzy – m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.

reż. Maciej Kawulski / Polska 2023 / obsada: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski/ 2 h 6 min

2 LUT | PIĄTEK | 17:00

4 LUT | NIEDZIELA | 17:00

9 LUT | PIĄTEK | 16:30

11 LUT | NIEDZIELA | 15:30

ℹ Bilety: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Teatralny Plac Zabaw Dormana

5 LUT – GODZ.: 10.00-15.00

Jan Dorman prowadził teatr inspirowany rytuałem dziecięcej zabawy, odwołujący się do gry skojarzeń i wyobraźni odbiorcy, posługujący się lalkami, maskami, znakiem plastycznym. Podczas warsztatów będziemy tworzyć działania teatralne bazujące na zabawach dziecięcych i ich wyobraźni.

Warsztaty oparte będą na pedagogice teatru, działaniach plastycznych i muzycznych.

ℹ Bilety: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Dzieci: 25 zł

Duża Kieszeń Sceny

Obrazy Świetlne i Turniej Planszówek (#Boardmania)

8 LUT – GODZ.: 11.00-15.00

Zapraszamy na warsztaty malarskie dla grup zorganizowanych, w ramach których będziemy własnoręcznie tworzyć obrazy przy pomocy farb fluorescencyjnych i lamp UV. Proponowana tematyka to świat podwodny, rafa koralowa i zwierzęta oceaniczne. W ten niesamowicie barwny świat wprowadzi naszych małych odbiorców tematyka wraz z techniką.

Po warsztatach wspólnie weźmiemy udział w turnieju gier planszowych pod okiem doświadczonych animatorów w ramach Festiwalu Gier Planszowych #Boardmania.

Warsztaty dedykujemy dzieciom od 7 do 12 roku życia.

Wspólnie tworzymy warunki, aby mała motoryka dzieci była pielęgnowana jak również ich kreatywność oraz wyobraźnia.

Tworzymy formę uplastycznienia najmłodszych opartą na doświadczaniu nowych technik plastycznych jak i poprzez uwrażliwianie i uświadamianie ich na delikatność naszej planety.

ℹ Bilety: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Dzieci: 25 zł

Mała Kieszeń Sceny

Oferta dla grup zorganizowanych

Warsztat: Obrazy Świetlne

Czas : 2 – 3h      Liczba uczestników: 10 – 20     Wiek: 7-12     Cena : 25zł/osoba (Opiekunowie – bezpłatnie)

Dostępne terminy : 29.01 – 02.02.2024 oraz 05.02 – 09.02.2024

Termin ustalany indywidualnie

Informacje i zapisy:  mlodecsk@csklublin.pl, telefon:  81 4415641

Opis: Zapraszamy na warsztaty malarskie dla grup zorganizowanych, w ramach których będziemy własnoręcznie tworzyć obrazy przy pomocy farb fluorescencyjnych i lamp UV. Proponowana tematyka to świat podwodny, rafa koralowa i zwierzęta oceaniczne.

Warsztat: Teatralny Plac Zabaw Dormana

Liczba uczestników: 25 – cena: 25zł / osoba – wiek: 7-11 – czas trwania 2-3 godziny

Termin ustalany indywidualnie

Informacje i zapisy:  mlodecsk@csklublin.pl, telefon:  81 4415641

Opis: Jan Dorman prowadził teatr inspirowany rytuałem dziecięcej zabawy, odwołujący się do gry skojarzeń i wyobraźni odbiorcy, posługujący się lalkami, maskami, znakiem plastycznym. Podczas warsztatów będziemy tworzyć działania teatralne bazujące na zabawach dziecięcych i ich wyobraźni. Warsztaty oparte będą na pedagogice teatru, działaniach plastycznych i muzycznych.

Warsztat: Sieć pajęcza CSK

Czas: 3 godziny Liczba uczestników: 40 osób (podzielone na dwie grupy) – cena: 35 zł /osoba (Opiekunowie – bezpłatnie)Wiek: 10-12

Termin ustalany indywidualnie

Informacje i zapisy:  mlodecsk@csklublin.pl, telefon:  81 4415641

Opis: Podczas zwiedzania CSK zobaczymy nie tylko piękno architektury budynku, ale poznamy różne historie, zajrzymy do zakątków, gdzie rzadko wchodzi człowiek. Co stoi w środku tego budynku i dlaczego jest wyjątkowe? Trasa oprowadzania obejmuje m.in. Salę Operową, VIP Room, Foyer Sali Operowej, Miejską Łąkę Kwietną, Galerię Wystaw Czasowych. Za pomocą długich korytarzy i magicznych ścieżek zagramy w grę terenową, gdzie bliżej poznamy przestrzeń i sztukę, która tu mieszka. Koperty, mapy, zagadki – to wszystko o grze terenowej w CSK. Naszym zadaniem będzie nie tylko bieganie, ale arytmetyka, wyobraźnia i detektywistyka. Natomiast warsztat teatralny będzie opierał się na bajce-wyliczance „Była raz starsza pani” A. Graboffa. W historii o pani która zjadła muchę, pająka, kota a może krowę wszystko jest prawdą lub bajką – zagadka. Zabawa, ćwiczenia aktorskie i tworzenie etiud pomogą poznać prawdę.

MECENAS CSK
ZADANIA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie