CSK

Przejdź do menu Przejdź do treści

Akcja charytatywna dla Oliwki Kraczek

Siła uśmiechu może przezwyciężyć wszystko!

23 marca wspólnie zawalczymy uśmiechem o zdrowie Oliwki.

W najbliższą sobotę, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, będzie prowadzona zbiórka na terapię genową małej Oliwki, za którą trzeba zapłacić blisko 10 milionów złotych. Tego dnia w przestrzeniach CSK, odbędzie się kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można kupić pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczestników 5. Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Ponadto przed nami – aukcje, koncerty, warsztaty i animacje dla dzieci, a także specjalny seans w Kinie CSK. Zaczynamy o 10:00 na poziomie 0, przy głównym wejściu do CSK.

Organizatorami akcji są NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni Lublin oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przy wsparciu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Opery Lubelskiej oraz firmy Fun Floor. Do akcji włączyli się także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, a Honorowy Patronat nad akcją objął Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego.

Dla Oliwki zagrają: Monika Kowalczyk i Jan Wąsak, Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica”, Wokaliści Studia Wokalnego i Rehabilitacji Głosu Bluelife-Art i Wiktoria Trynkiewicz. Akcje poprowadzą: Justyna Domaszewicz i Ewa Dados.

Oliwka Kraczek ma 3 latka. Lekarze zdiagnozowali u niej SMA – chorobę, która każdego dnia zabija jej malutkie mięśnie. Jedyną szansą na ratunek jest terapia genowa, za którą musimy zapłacić blisko 10 MILIONÓW ZŁOTYCH! 

Czas Oliwki liczony jest w kilogramach, ponieważ zostały jej ostanie 2 kilogramy do przyjęcia leku! Terapię mogą przyjąć jedynie te dzieci, które nie przekroczyły wagi 13,5 kg, a dziś Oliwka waży już 11,5 kg. Oznacza to, że mamy niewyobrażalnie mało czasu, by jej pomóc! Gdy dziewczynka przekroczy tę granicę, lekarze odmówią jej leczenia…

➡️ Siła uśmiechu – dołącz do wydarzenia

➡️ Śledź losy Oliwki na Facebooku!

➡️ Razem dla Oliwki – LICYTACJE

➡️ Instagram oliwka_kraczek_walczy_z_sma 

MECENAS CSK
ZADANIA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie